محمدرضا شجریان

وکیل محمدرضا شجریان به رای صادره اعتراض کرد

3 مهر 1397 7:26 ق.ظ ایران

محمد حسین آقاسی، وکیل مدافع محمدرضا شجریان، به رای صادر شده در پرونده شکایت استاد آواز ایران از صدا و سیما به دلیل پخش آثار او بدون اجازه، اعتراض کرد. رای صادره تبرئه شدن صدا و سیما و بی حقی شجریان از شکایت را نشان می دهد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک محمد حسین آقاسی در گفتگویی با خبرگذاری ایسنا ضمن اعلام اعتراض به رای صادر شده بیان داشت: “جالب بود که قاضی شعبه در این جلسه بسیار محترمانه رفتار کردند و انکار کردند که من ها ها ها نگفته ام. با ایشان گفتگویی داشتیم و من اعتراض را ثبت کردم. منتظر هستم که پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال شود”.

 

اقاسی در خصوص این پرونده چندی پیش گفته بود که در تیر ماه سال ۱۳۸۸ به علت پخش بدون اجازه آثار استاد شجریان و به استناد ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان علیه صدا و سیما شکایت کردیم. در خرداد ماه سال ۱۳۹۰ بازپرس با استناد به اینکه صدا و سیما سوءنیت نداشته است قرار منع پیگرد صادر کرد.

پس از اعتراض به قرار منع پیگرد از سوی بازپرس، این پرونده به شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری ۲ کارکنان دولت ارسال شد و قاضی دادگاه قرار منع پیگرد را نقض کرد و دستور داد تا این پرونده تعقیب شود و متهمین احضار و به آنها تفهیم اتهام شود. پرونده خرداد ماه سال ۱۳۹۱ برای انجام این کار به دادسرا عودت شد. رسیدگی به این پرونده ۶ سال طول کشید و نهایتا اردیبهشت سال ۹۷ این پرونده مجددا به دادگاه ارسال شد.

۱۱ شهریور ماه زمان محاکمه بود اما قاضی دادگاه که نظر به مجرمیت افراد داشت، تغییر کرد. قاضی جدید که طبق گفته ی آقاسی از فضای موسیقی و انور مربوط به هنر اطلاعات اندکی داشت و بر این عقیده بود که آقای شجریان یک ها ها هایی کرده، چرا ما صدا و سیما را تعقیب کنیم؟ آنها سوءنیت نداشتند.

نهایتا توسط این قاضی جدید به عدم سوءنیت و برائت صدا و سیما رای داده شد.

حمید هیراد هزار و یک شب