پروژه‌ «آهنگسازان جوانِ» ایران برگزار می شودواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

آهنگسازان جوانِ ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

نشر موسیقی «پتریکور»، به‌زودی مسابقه آهنگسازان جوان را برگزار خواهد کرد. رضا والی، ارشیا صمصامی‌نیا، امین شریفی، کلاریز کشاورز به عنوان کارگروه انتخاب آثار در این رویداد حضور دارند.

نشر موسیقی «پتریکور» که در کشور آمریکا مستقر است، به‌زودی یک مسابقه همراه با رویدادی آموزشی را برای آهنگسازان زیر سی‌وپنج سالِ مقیم ایران برگزار خواهد کرد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، این رویدادِ شش ماهه در ادامه پروژه «امواج نوی ایران؛ آنتولوژی موسیقی نو در ایران برای فلوت» است که از سال ۲۰۱۶ زیر نظر نشر موسیقی «پتریکور» آغاز شده است.

«امواج نوی ایران» متشکل از آثار آهنگسازانی است که در شکل‌گیری صورت موسیقی نو در ایران نقش به‌سزایی دارند. هم‌زمان با انتشار آلبوم اول پروژه «امواج نوی ایران»، نشر موسیقی «پتریکور» بنا دارد، رویداد «آهنگسازان جوان» را هم برگزار کند. هدف از برگزاری این رویداد، فراهم آوردن شرایطی درخور در حوزه آموزش، اجرا و ضبط آثار برای آهنگسازان جوان ایرانی است. این پروژه شامل برگزاری کلاس‌های آموزشی، سمینار، اجرا و ضبط آثار منتخب و سخنرانی آهنگسازان بین‌المللی است. در این پروژه، استادانی از دانشگاه‌های هاروارد، ایندیانا، برکلی، سن‌دیه‌گو و… به‌عنوان آهنگسازانِ مهمان حضور دارند.

گروه‌های سنی:

بر اساس فراخوان منتشرشده برای این رویداد موسیقایی، آهنگسازان علاقه‌مند مقیم ایران که سنشان زیر سی‌وپنج سال است، می‌توانند آثار خودشان برای تکنوازی سازهای خانواده فلوت را تا تاریخ پانزدهم مردادماه سال ١٣٩٩ به دفتر نشر «پترویکور» ارسال کنند. این رویداد موسیقایی برای دور رده سنی فراخوان داده است: گروه «الف»: آهنگسازانِ زیر بیست‌وپنج سال و گروه «ب»: آهنگسازانِ بیست‌وپنج تا سی‌وپنج سال.

جوایزی برای شرکت‌کنندگان در این پروژه موسیقایی در نظر گرفته شده که ازآن‌جمله، می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) تمامی شرکت‌کنندگان می‌توانند در سمینارهای آهنگسازانِ مهمان شرکت کنند.

۲) دوازده آهنگساز برگزیده مرحله‌ اول، امکان شرکت در دوره‌های آموزشی با هدایت اعضای کارگروه انتخاب آثار و آهنگسازان مهمان را خواهند داشت.

۳) آثار شش آهنگساز برگزیده مرحله‌ی دوم، در زمستان سال جاری اجرا و ضبط خواهند شد.

۴) در هر رده سنی یک اثر برگزیده خواهد شد و مبلغ سه میلیون تومان از سوی نشر موسیقی «پتریکور»، به‌عنوان جایزه دریافت خواهد کرد.

دست‌اندرکاران:

گروه برگزاری این پروژه را امین شریفی به عنوان مدیر هنری، کلاریز کشاورز در جایگاه نوازنده و مشاور هنری و نشر موسیقی «پتریکور» در مقام تهیه‌‌کننده تشکیل می‌دهند، رضا والی، ارشیا صمصامی‌نیا، امین شریفی، کلاریز کشاورز به عنوان کارگروه انتخاب آثار در این رویداد حضور دارند و بخش آموزشی این رویداد را نیز استادانی از دانشگاه‌های معتبر آمریکایی از جمله هاروارد، ایندیانا، برکلی، سن‌دیه‌گو، کارنگی‌ملون و کالیفرنیا همراهی می‌کنند.

مسیر پیش‌رو:

بعد از پایان مهلت ارسال آثار که بر اساس فراخوان اولیه، ١۵مردادماه است، نتایج مرحله اول این رویداد موسیقایی ٢۵ مردادماه سال ١٣٩٩ اعلام خواهد شد. در ادامه و در طول مدت دو ماه آهنگسازانِ ١٢ اثر برگزیده (۶ اثر از هر رده سنی) در دوره‌های آموزشی انفرادی و گروهی با هدایت اعضای کارگروه انتخاب و آهنگسازان مهمان حضور خواهند داشت. با پایان این مرحله در تاریخ ٢۵ مهر، دوازده آهنگساز برگزیده‌شده در مرحله‌ اول، شش روز فرصت دارند تا نسخه‌ نهایی اثر خودشان را به نشر «پتریکور» ایمیل کنند.

نتیجه‌ مرحله‌ دوم این رویداد تا یک هفته بعد یعنی هشتم آبان ماه سال ١٣٩٩ اعلام خواهد شد. در این مرحله سه اثر برگزیده از هر گروه در زمستان سال ١٣٩٩ از سوی کلاریز کشاورز اجرا و ضبط خواهند شد. با پایان این مرحله یعنی بعد از اجرا و ضبط سه قطعه منتخب از هر گروه، جایزه‌ نقدی از سوی نشر موسیقی «پتریکور»، به اثر برگزیده هر رده سنی تعلق خواهد گرفت.

شایان ذکر است که همه مکاتبات مربوط به شرکت در این رویداد موسیقایی از جمله پاسخ‌گویی به سوالات از طریق نشانی اینترنتی [email protected] که ایمیل نشر موسیقی «پتریکور»، است، انجام می‌شود.  • 1,896 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

مسعود صابری ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

«مسعود صابری» به «کرونا» مبتلا شد

دکتر «مسعود صابری» به «کرونا» مبتلا شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، این جراح متخصص مغز و اعصاب و خواننده پاپ در روز دهم قرنطینه است. مسعود صابری دقایقی قبل در صحبت کوتاه با خبرنگار «موسیقی ما» اعلام کرد که از دوشنبه هفته گذشته متوجه ابتلای خودش شده و در قرنطینه به سر می‌برد
  • 1,518 نگاه
مشــاهده ادامه
مسعود صادقلو ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

طلسم «مسعود صادقلو» در دوران «کرونا» شکست

طلسم برگزاری کنسرت‌های «مسعود صادقلو» شکست. این خواننده پاپ پس از مدت‌ها انتظار برای حضور روی صحنه قرار است شامگاه پانزدهم آبان در فضای باز آبنمای موزیکال جزیره کیش روی صحنه برود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، اجرای مسعود صادقلو به همت موسسه «آوای باران» برگزار خواهد شد و فروش بلیت‌های این برنامه به
  • 1,917 نگاه
مشــاهده ادامه
میدیا فرج نژاد، مهدی حسنی، بهرام دهقانیار ،داریوش تقی‌پور، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران،

برگزیدگان نهایی پروژه آواز معاصر معرفی شدند

پروژه آواز معاصر برگزیدگان نهایی خود را پس از طی شدنِ سه مرحله داوری معرفی کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پروژه آواز معاصر که به صورت خودجوش و با همت چند تن از هنرمندانِ مستقلِ موسیقی ایران شکل گرفت، فراخوان خود را در سال جاری منتشر کرد. با انتشار این فراخوان شرکت کنندگان
  • 1,718 نگاه
مشــاهده ادامه
دامون شش‌بلوکی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

دامون شش‌بلوکی: محور آوازی موسیقی اقوام را در جشنواره موسیقی نواحی بیشتر مد نظر قرار داده‌ایم

عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در خصوص موضوع امسال جشنواره و اهمیت دوبیتی‌خوانی در اقوام مختلف ایران توضیحاتی داد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، دامون شش‌بلوکی مستندساز، پژوهشگر موسیقی و عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در رابطه با ضرورت انتخاب موضوع برای جشنواره گفت: جشنواره موسیقی نواحی در
  • 1,720 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید