کاهش تشنج در بیماران با موسیقی موتسارتواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

موسیقی موتسارت ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان ،واوموزیک،vavmusic

نتایج یک مطالعه بالینی نشان می‌دهد که گوش دادن روزانه به موسیقی موتسارت دفعات تشنج را در بیماران مبتلا به صرع کاهش می‌دهد و می‌تواند یک گزینه درمانی مکمل برای کاهش دفعات تشنج در این افراد باشد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پایگاه اینترنتی ساینس دیلی اعلام کرد در این مطالعه که به کمک دکتر مرجان رفیعی از موسسه مغز «کرمبیل» در کانادا انجام شد، اثر موسیقی «Sonata for Two Pianos in D Major, K. ۴۴۸» موتسارت بر کاهش دفعات تشنج در بیماران مبتلا به صرع نسبت به یک محرک شنیداری دیگر – نسخه دیگری از این قطعه موسیقی که دارای ویژگی ‌های محاسباتی یکسان اما به هم ریخته و فاقد ریتم بود- مقایسه شد.

 

دکتر رفیعی که نویسنده اصلی مقاله این مطالعه است، گفت: در ۱۵ تا ۲۰ سال گذشته، اطلاعات زیادی در مورد این موضوع آموخته ایم که گوش دادن به یکی از موسیقی های موتسارت در افراد مبتلا به صرع موجب کاهش دفعات تشنج در آنها می شود. اما یکی از سوال هایی که به آن پاسخی داده نشده این است که آیا افراد با گوش دادن به یک محرک شنوایی دیگر – یک قطعه درهم ریخته از موسیقی موتسارت – کاهش مشابهی را در دفعات تشنج نشان می دهند یا خیر.

وی افزود: محققان در این مطالعه جدید که یک سال بطول انجامید، ۱۳ بیمار را مورد بررسی قرار دادند. محققان این بیماران را به دو دسته تقسیم کردند؛ گروه اول ابتدا مدت سه ماه هر روز به موسیقی «سوناتای» موتسارت گوش دادند و سپس مدت سه ماه دیگر نسخه دیگری از این قطعه موسیقی که دارای ویژگی ‌های محاسباتی یکسان با نسخه اصلی، اما به هم ریخته و فاقد ریتم بود، گوش دادند. اما گروه دوم عکس گروه اول عمل کردند بطوریکه ابتدا مدت سه ماه به نسخه درهم ریخته نسخه سوناتای موتسارت گوش دادند و سپس مدت سه ماه دیگر هر روز به نسخه اصلی سوناتای موتسارت گوش دادند.

این محقق تاکید کرد: در طول این مطالعه تغییری در رویه مصرف داروهای صرع این بیماران ایجاد نشد و دفعات تشنج آنها ثبت شد.

رفیعی گفت: نتایج این مطالعه نشان داد که گوش دادن روزانه به موسیقی موتسارت با کاهش دفعات تشنج در بزرگسالان مبتلا به صرع ارتباط داشت. این موضوع نشان می دهد که گوش دادن روزانه به موسیقی موتسارت می تواند یک گزینه درمانی مکمل برای کاهش صرع در افراد مبتلا به صرع باشد.

صرع شایعترین اختلال عصبی در جهان است که تقریباً ۵۰ میلیون نفر را در سراسر جهان گرفتار کرده است.

بسیاری از افراد مبتلا به صرع، تشنج های ناتوان کننده ای را تجربه می کنند. برای درمان صرع اغلب یک یا تعداد بیشتری داروی ضد صرع تجویز می شود اما در ۳۰ درصد افراد مبتلا به صرع این داروها تاثیری در کنترل تشنج آنها ندارد. محققان همواره به دنبال کشف روش هایی برای کنترل تشنج در این قبیل بیماران هستند و بنابراین نتایج این مطالعه برای آنها بسیار نوید بخش است. با این حال محققان اذعان داشتند که نتایج این مطالعه باید در یک بررسی بزرگتر تایید شود.  • 1,191 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

کلاریز کشاورز ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

صدای «امواج نوی ایران» در نیوجرسی امریکا می‌پیچد

قطعاتی از پروژه «امواج نوی ایران» در کنسرتی مجازی در فستیوال فلوت در کشور امریکا اجرا خواهد شد. این فستیوال از هجدهم تا بیست و پنجم اکتبر در نیوجرسی امریکا جریان دارد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، قطعاتی از پروژه «امواج نوی ایران» در کنسرتی مجازی در فستیوال فلوت در کشور امریکا اجرا خواهد
  • 1,241 نگاه
مشــاهده ادامه
The Flaming Lips ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان، واوموزیک،vavmusic

برای جلوگیری از شیوع ویروسِ کرونا، تماشاگران داخل حباب‌های پلاستیکی جا شدند

یک گروه موسیقی آمریکایی به نام The Flaming Lips کنسرتی با رعایت فاصله اجتماعی برگزار کرده است. در این کنسرت اعضای گروه موسیقی و هواداران‌شان در تمام مدت اجرا درون حباب‌هایی پلاستیکی قرار داشتند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، تصاویر منتشر شده از این کنسرت تماشاچیان را درون کره‌هایی بادی نشان می‌دهد. اینطور که
  • 1,375 نگاه
مشــاهده ادامه
بیلی آیلیش،پُست ملون ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان، واوموزیک،vavmusic

پُست ملون و بیلی آیلیش جوایز را درو کردند

مراسم جوایز موسیقی بیلبورد، چهارشنبه‌شب ۱۴ اکتبر، در تئاتر دالبی لس‌آنجلس با رعایت پروتکل‎های بهداشتی برگزار شد و پست مالون و بیلی آیلیش در صدر برندگان این جایزه جهانی قرار گرفتند. مانند بسیاری از مراسم این‌چنینی در ماه‌های اخیر، این جشنواره هم بدون حضور تماشاگران و در تالار خالی برگزار شد. به گزارش اخبار موسیقی
  • 1,285 نگاه
مشــاهده ادامه
انیو موریکونه ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان، واوموزیک،vavmusic

انتشار آلبوم قطعه‌های ناشنیده انیو موریکونه

نخستین آلبوم پس از مرگ انیو موریکونه، آهنگساز مشهور ایتالیایی که شامل تعدادی از قطعه‌های ناشنیده این هنرمند می‌شود، آماده انتشار شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، چهار ماه پس از درگذشت «موریکونه» آهنگساز برنده جایزه اسکار، آلبومی از آثار دهه ۶۰ الی ۸۰ میلادی که شامل ۷ قطعه شنیده‌نشده می‌شود آماده انتشار شد.
  • 1,115 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید