کنسرت آنلاین هیچ توجیه اقتصادی نداردواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

غلامعلی علمشاهی،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک،vavmusic

غلامعلی علمشاهی(رئیس کانون ناشران ) گفت: کنسرت آنلاین هیچ توجیه اقتصادی ندارد و صرفا برای فراموش نشدن هنرمندان برگزار می گردد، این کنسرت ها برای مخاطب جذابیت لازم را ندارد کما اینکه می بینیم تمدید هم نمی شود.

غلامعلی علمشاهی(رئیس کانون ناشران) گفت: کنسرت آنلاین هیچ توجیه اقتصادی ندارد و صرفا برای فراموش نشدن هنرمندان برگزار می گردد، این کنسرت ها برای مخاطب جذابیت لازم را ندارد کما اینکه می بینیم تمدید هم نمی شود.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، غلامعلی علمشاهی(رئیس کانون ناشران خانه موسیقی) در خصوص وضعیت اجراهای موسیقی در دوران کرونا گفت: در چند سال اخیر فعالیت های اقتصادی موسیقی بیشتر به سمت اجراهای صحنه ای رفته است و انتشار آثار بصورت فیزیکی هم بسیار کم شد. متاسفانه با شیوع ویروس کرونا اجراهای صحنه ای از اسفندماه متوقف شد و معیشت قشری که از راه اجرای موسیقی ارتزاق می کردند با مشکل جدی مواجه شده است و دولت هم تاکنون هیچ کمکی به این قشر نکرده است.

علمشاهی درباره اجرای کنسرت های آنلاین و همچنین گردش اقتصادی این کنسرت ها گفت: بنظر من کنسرت آنلاین هیچ توجیه اقتصادی ندارد و صرفا برای فراموش نشدن هنرمندان برگزار می گردد. این آثار را از اینترنت هم می توان آنها را دانلود کرد و شنید، این کنسرت ها برای مخاطب جذابیت لازم را ندارد کما اینکه می بینیم تمدید هم نشد. کنسرت آنلاین یک پدیده گذرا است و اتفاق خاصی نمی افتد.

وی افزود: کنسرت آنلاین شور و هیجان مخاطب را همراه ندارد و هنرمندانی هم که این کنسرت ها را اجرا می کنند آنچنان عواید مالی برایشان ندارد بنابراین فکر نمی کنم با تداوم آن اتفاق خاصی در چرخه موسیقی رخ بدهد.

رئیس هیئت مدیره کانون ناشران درباره وضعیت نشر آثار موسیقی در دوران کرونا گفت: در چند سال اخیر وضعیت بسیار بدی را در نشر آثار موسیقی داشتیم و در دوران کرونا هم این مساله به مراتب بدتر شد و به یک فاجعه تبدیل شده است. در نشر هیچ اتفاق خاصی نیافتاد و آثار آنچنانی در دوران کرونا منتشر نشده است، فقط هنرمندان باز هم برای اینکه فراموش نشوند کارهایی را در فضای مجازی منتشر کردند. از اینها گذشته مردم آنقدر در حال حاضر گرفتار مشکلات معیشتی و خبرهای انتشار ویروس کرونا هستند که فکر می کنم موسیقی هم برایشان جذابیتی ندارد.

علمشاهی درباره نقش دولت در حمایت از فعالان حوزه موسیقی گفت: متاسفانه شعارهای زیادی در سال های اخیر داده شده که هیچ کدام از آنها جامه عمل نپوشده است. دولت هیچ بودجه ای را برای حمایت از هنرمندان موسیقی قرار نداده است. هنرمندان موسیقی از همه هنرها بیشتر آسیب دیده است اما هیچ حمایتی از سوی دولت نمی شود. در حال حاضر شاخه های زیادی هستند که از طریق اجرای صحنه ای ارتزاق می کردند ولی همه نشسته اند و بیکار مانده اند.

وی افزود: ظاهرا دولت موسیقی را به رسمیت نمی شناسد که هیچ حمایتی نمی کند. نمونه اش اجاره سالن ها که همیشه بالا بوده و هیچ کمکی نمی شود یا برای همین نشر فیزیکی محدود هیچ سهمیه کاغذی یا کمکی در اختیار ناشران قرار نمی گیرد. در بحث کپی رایت هم در صدا و سیما و رسانه ای مانند «رادیو آوا» کلیه آثار شرکت های خصوصی از صبح تا شب پخش می شود ولی یک ریال به صاحبان آثار پرداخت نمی شود.

رئیس هیئت مدیره کانون ناشران در پایان سخنانش گفت: باید از فعالیت های مدیرعامل و هیئت مدیره خانه موسیقی برای حمایت از هنرمندان تشکر کنم که مساله ای مانند پرداخت بیمه سه ماهه هنرمندان با پیگیری های خانه موسیقی محقق شد. می دانیم خانه موسیقی تلاش خود را برای حمایت از هنرمندان انجام می دهند و امیدواریم این مشکلات را همچنان بازتاب دهند تا دولت برای هنرمندان کاری انجام دهد.  • 3,581 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

سالار عقیلی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

انتشار آلبوم «سالارعقیلی» پس از ۱۹ سال

آلبوم «می‌دانم که می‌آیی» به آهنگسازی امیرحسین سام و خوانندگی سالار عقیلی که حدود ۱۹ سال پیش تولید شده، بود در دسترس مخاطبان قرار گرفت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، «می‌دانم که می‌آیی» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار موسیقایی منتشر شده در بازار فروش محصولات این حوزه است که به آهنگسازی امیرحسین سام و
  • 1,982 نگاه
مشــاهده ادامه
کنسرت موسیقی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

اجراهای صحنه‌ای بدون افزایش قیمت بلیت از سر گرفته می‌شود

شرکت‌های برگزاری کنسرت در جلسه با مدیرکل دفتر موسیقی از آسیب فراوان به هنرمندان، نوازندگان و صاحبان مشاغل فنی مرتبط با کنسرت طی یک سال اخیر سخن گفتند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، به دنبال اعلام وضعیت زرد در تهران و ازسرگیری فعالیت‌های گروه سه، طی هفته گذشته و هفته جاری دو جلسه با
  • 2,160 نگاه
مشــاهده ادامه
جشنواره موسیقی فجر ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

۵ بهمن آخرین مهلت ثبت نام در جایزه موسیقی و رسانه جشنواره موسیقی فجر

آخرین مهلت ارسال آثار به دومین جایزه موسیقی و رسانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر پنجم بهمن ماه است و این مهلت تمدید نمی شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فعالان رسانه‌ای، خبرنگاران و نویسندگان حوزه موسیقی تا پایان وقت اداری یکشنبه پنجم بهمن‌ماه می‌توانند، بر اساس فراخوان جایزه موسیقی و رسانه مراحل
  • 1,522 نگاه
مشــاهده ادامه
جشنواره موسیقی فجر،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

انتخاب آثار و گروه‌های سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر پایان یافت

هیات انتخاب آثار و گروه های سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی به کار خود پایان داد. هیات انتخاب آثار و گروه‌ها در بخش رقابتی ۱۴۸ آلبوم را در ۱۵ جلسه ارزیابی کرد و کاندیداهای هر بخش معرفی و اعلام خواهد شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ،
  • 1,928 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید