ایگور لویت،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی جهان،واوموزیک،vavmusic

کنسرت عجیبی که ۲۰ ساعت طول کشید

14 خرداد 1399 1:09 ب.ظ جهان

اجرای لویت ۲۰ ساعت طول کشید و او پس از پایان برنامه، ۸۴۰ صفحه نت‌های اثر ساتی را به نفع نوازنده‌ها و آهنگسازان آسیب‌دیده از کرونا در سراسر جهان حراج می‌کند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، ایگور لویت، پیانیست نامدار آلمانی یکی از آثار حماسی اریک ساتی، آهنگساز و موسیقیدان فرانسوی را در یک برنامه ۲۰ ساعتی برای تماشاگران آنلاین زنده اجرا کرد.

لویت که در زمانه شیوع کرونا با اجرای بیش از ۵۰ برنامه نواختن پیانو برای ده‌ها هزار نفر از مردم مانده در قرنطینه نامی برای خود دست و پا کرد، با برنامه‌ریزی برای نواختن اثر حماسی اریک ساتی تصمیم گرفت صدای هنرمندان خاموش در دوران فراگیری بیماری کووید-۱۹ باشد.

او که ۵۲ اجرای پیشین را از خانه‌اش در شهر برلین آلمان و استفاده از امکانات توییتر به گوش و چشم کاربران شبکه‌های اجتماعی و دوستداران موسیقی رسانده بود، در اجرای اثر “رنجش” از آهنگساز قرون ۱۹ و ۲۰ فرانسه از خانه بیرون آمد و به یک استودیو در برلین رفت. این پیانیست آلمانی که تبار روس دارد، هدف از این برنامه را نشان دادن جیغ خاموش موسیقیدان‌های سراسر جهان دانست.

اجرای لویت ۲۰ ساعت طول می‌کشد و او پس از پایان برنامه، ۸۴۰ صفحه نت‌های اثر ساتی را به نفع نوازنده‌ها و آهنگسازان آسیب‌دیده از کرونا در سراسر جهان حراج می‌کند. علاوه بر یک مهندس صدا، یک پزشک هم در استودیو حضور داشت تا در این اجرای سنگین مراقب سلامتی لویت باشد. او فقط برای دستشویی رفتن و غذا خوردن از پشت پیانو بلند شد و در این لحظه‌ها، دیگر پیانیست‌ها از گوشه و کنار دنیا کارش را ادامه دادند.

کنسرت ۲۰ ساعتی لویت ساعت ۱۴ به وقت محلی آغاز و همزمان از سایت‌های اشپیگل، مجله معتبر نیویورکر و صفحه شخصی پیانیست آلمانی در توییتر پخش شد. این اجرا فقط در توییتر بیش از ۲۷۰ هزار بیننده داشت. هر چند لویت گفته بود انتظار ندارد همه مردم تمام ۲۰ ساعت اجرا را دنبال و تماشا کنند.

امین بانی هوای دوری