تیم بنژکو ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان ،واوموزیک،vavmusic

کنسرت ۴ هزار نفری برای سنجش کرونا

5 مرداد 1399 8:12 ق.ظ جهان

هدف از اجرای این کنسرت تلاش برای به حداقل رساندن پتانسیل انتشار ویروس کرونا در یک مکان سرپوشیده است.

دانشمندان آلمانی به دنبال ۴ هزار داوطلب هستند تا برای تحقیق درباره کرونا در یک سالن حاضر شوند و از نزدیک از یک کنسرت موسیقی لذت ببرند.

هدف از اجرای این کنسرت که قرار است در تاریخ ۲۲ ماه اوت و با حضور ۴ هزار نفر برگزار شود، تلاش برای به حداقل رساندن پتانسیل انتشار ویروس کرونا در یک مکان سرپوشیده است.

این کنسرت که خواننده پاپ تیم بنژکو در آن برای حاضران برنامه اجرا می کند، قرار است در شهر لایپزیک آلمان برگزار شود.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پژوهشگران در پی آن هستند تا در این برنامه به حاضران ماسک های مخصوص نقاب داری بدهند که هر ۵ ثانیه داده های لازم را روی صفحه، نمایش دهد. همچنین قرار است حاضران از دستگاه ضدعفونی فلورسنت دستی استفاده کنند و بنابراین دانشمندان می توانند با استفاده از چراغ های ماورا بنفش متوجه شوند که ویروس ها تا چه حد به ماسک نفوذ می کنند.

همچنین پیش بینی می شود که از دستگاه های مه شکن برای مهار انتشار ویروس کرونا مورد استفاده قرار گیرد. استفان موریتز که هماهنگی اجرای این برنامه را بر عهده دارد به روزنامه گاردین می گوید:” ما در تلاشیم تا دریابیم آیا می توان شرایطی را فراهم کرد که با وجود ویروس کرونا برنامه هایی از این دست در فضاهای سرپوشیده برگزار شود یا خیر.”

ممنوعیت ازدحام جمعیت برای کنترل شیوع ویروس کرونا به یک تهدید جدی برای بسیاری از ورزشکاران و هنرمندانی تبدیل شده که درآمدشان وابسته به حضور تماشاگران در سالن های ورزشی و هنری است.

مسئولان برگزار کننده می گویند که با در نظر گرفتن تدابیر اندیشیده شده، احتمال انتقال ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ بسیار کم خواهد بود اما در عین حال هیچ تضمینی وجود ندارد که این کار بدون ریسک باشد. بعد از اعلام فراخوان عمومی از روز سه شنبه ۲۱ ژوئیه تا کنون ۸۷۸ نفر برای حضور در این کنسرت ثبت نام کرده اند.

دانشمندان امیدوارند که اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، بتوانند یافته های خود را بر اساس داده های معتبر در ماه اکتبر منتشر کنند.

امین بانی هوای دوری