کنسرت ٬ اخبار موسیقی ٬ اخبار موسیقی جهان ٬ واوموزیک

۵ کنسرت بزرگ تاریخ

30 آذر 1398 11:40 ق.ظ جهان

موسیقی یک زبان جهانی است و کنسرت‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای جمع کردن مردم برای لذت بردن از آن هستند.

 

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک، کنسرت‌های هنرمندان بزرگ معمولا بسیار هیجان‌انگیز و جذاب است و جمعیت زیادی را به خود جذب می‌کند. اما در این مطلب به معرفی بزرگترین کنسرت‌های تاریخ جهان خواهیم پرداخت.
​به نقل از وبسایت دینو، کنسرت ژان میشل ژار پرتماشاگرترین کنسرت تاریخ است.

۵) کنسرت رولینگ استونز

در سال ۲۰۰۶ در ساحل کوپاکابانا، ریودوژانیرو کنسرتی توسط “رولینگ استونز” برگزار شده که بیش از ۱.۵ میلیون جمعیت را در خود جای داد. این کنسرت راک یکی از بهترین اتفاقات موسیقی جهان بود و فرصتی را برای اجرای رولینگ استونز رقم زد. میلیون‌ها نفر از طرفداران این شانس را داشتند که در تور کنسرت “A Bigger Bang” در سال ۲۰۰۶ حضور پیدا کنند و در این کنسرت خوش بگذرانند. تور کنسرت “A Bigger Bang” به عنوان بهترین تور در سال ۲۰۰۶ شناخته شد.

۴) کنسرت آرمین ون بیورن، پاول ون دایک و کارل کاکس

در سال ۲۰۰۸ در دورتموند آلمان تور کنسرت Love Parade برگزار شد که بیش از ۱.۶ میلیون جمعیت را به خود جذب کرد. تور کنسرت Love Parade سال ۲۰۰۸ در چندین کشور مانند استرالیا، کره جنوبی، اوکراین و ترکیه برگزار شد و بزرگترین کنسرت این تور در آلمان بود. این کنسرت سرگرم‌کننده برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ در برلین غربی آغاز شد. هدف اصلی این رویداد تجلیل از آزادی عشق و موسیقی الکترونیک بود. این کنسرت در سال‌های بعد هم در کشورهای مختلف برگزار شده که متاسفانه پس از سال‌ها موفقیت در سال ۲۰۱۰ در یکی از این کنسرت‌ها ۲۱ نفر جان باختند و ۵۰۰ نفر زخمی شدند. در نهایت همین موضوع باعث متوقف شدن کنسرت Love Parade شد.

۳) کسرت متالیکا و ای‌سی/دی‌سی

در سال ۱۹۹۱ در مسکو تور کنسرت Monsters of Rock برگزار شد که این کنسرت بیش از ۱.۶ میلیون جمعیت داشت. در واقع اولین کنسرت به سبک غربی در مسکو، کنسرت “Monsters of Rock” بود که با حضور گسترده‌ای، بسیار هیجان‌انگیز شد. پیش از اواخر دهه ۱۹۸۰، آیین نامه‌هایی مردم روسیه را محدود می‌کرد در نتیجه تأثیرات خارجی مانند موسیقی راک غربی در روسیه ممنوع بود. در نهایت زمانی که افسانه‌هایی مانند Metallica و AC ‎/ DC وارد صحنه شدند اتفاقی هیجان‌انگیز رخ داد و جمعیتی بیش از حد معمول، خود را به کنسرت رساندند.

۲) کنسرت راد استوارت

در سال ۱۹۹۴ در ساحل کوپاکابانا، ریودوژانیرو، کنسرت سال نو با حضور ۳.۵ میلیون جمعیت برگزار شد. البته برخی معتقدند که این کنسرت بیش از ۴ میلیون جمعیت داشته است. در این کنسرت نمایش آتش بازی سال نو نیز برگزار شده بود. رود استوارت یکی از رکوردداران گینس برای بزرگترین کنسرت زنده و بزرگترین کنسرت راک رایگان تاریخ جهان شناخته شده است.

۱) کنسرت ژان میشل ژار

در سال ۱۹۹۷ در دانشگاه دولتی مسکو روسیه کنسرت ۸۵۰ سالگی مسکو برگزار شد و این کنسرت بیش از ۳.۵ میلیون جمعیت را در خود جای داد. کنسرت ژان میشل ژار تاکنون یکی از بزرگترین کنسرت‌های تاریخ جهان شناخته شده است. حضور گسترده‌ی مردم در این کنسرت از انتظارات فراتر رفت. کنسرت ژان میشل ژار همچنین رکورددار بیشترین جمعیت بود و ۴ بار بعد از این کنسرت ژان میشل ژار این رکورد خود را نیز شکست و اجراهایی فوق‌العاده و هیجان‌انگیز را به ارمغان آورد.

امین بانی هوای دوری