برگزاری نخستین کنسرت‌های موسیقی در عربستان

7 اسفند 1395 1:34 ب.ظ جهان

روزنامه هافینگتون پست از برگزاری کنسرت‌های موسیقی در جده عربستان بدون ممانعت از اجرای آنان خبر داد.

 

روزنامۀ هافینگتون پست از برگزاری کنسرت‌های موسیقی در جده خبر داد و تاکید کرد که در اقدامی بی سابقه، هیچیک از عناصر کمیتۀ امر به معروف و نهی از منکر، جلوی برگزاری این کنسرت‌ها را نگرفت.

به نوشتۀ این روزنامۀ آمریکایی، 20 هزار تن از شرکت،کنندگان در این کنسرت‌ها، افراد با رده سنی زیر 25 سال بودند که 60 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

این روزنامه، شکل‌گیری چنین فضایی را وامدار چشم‌انداز محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای سال 2030 دانست و نوشت: بر اساس این چشم‌انداز، امکانات رفاهی نظیر کنسرت و سینما برای جوانان عربستانی ایجاد می شود تا جوانان سعودی ناچار نشوند برای خوش‌گذرانی به بحرین یا امارات بروند.

هافینگتون پست، کمیته امر به معروف و نهی از منکر را ناقض آزادی های شخصی جوانان سعودی دانست و تاکید کرد بر خلاف سال‌های گذشته، که دولت تسلیمِ خواسته های این کمیته بود، جوانان سعودی دیگر چیرگی این کمیته بر زندگیشان را نمی پذیرند.

هافینتگون پست در عین حال یادآور شد که این آزادی‌ها، هنوز نتوانسته است آزادی‌هایی واقعی‌تر مانند آزادی برای سفر کردن و دستمزد برابر با مردان و حق رانندگی را برای زنان عربستان به ارمغان بیاورد.

عماد طالب زاده پارادوکس