جشنواره اَرت،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

برگزیدگان جشنواره «اَرت» در نیاوران کنسرت می‌دهند

24 دی 1399 1:34 ب.ظ ایران

گروه های برگزیده اولین جشنواره گروه نوازی «اَرت» پس از برگزاری مراسم اختتامیه این رویداد در فرهنگسرای نیاوران تهران کنسرت می دهند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، نخستین جشنواره گروه نوازی موسیقی ایرانی «اَرت» به دبیری آرش زنگ زرین با اعلام اسامی سه گروه برتر، به روزهای پایانی خود نزدیک می شود.

این جشنواره به گفته برگزارکنندگانش با هدف اعـتلای سـطح فـرهـنگ شـنوایی عـمومی کشور و محـدودیت هـای حـضور فیزیکی بـه جهـت هـمه گیری ویروس کرونـا در قالب یک رویداد آنلاین برگزار شد. ضمن اینکه حمایت از فرهنگ و موسیقی اصیل ایرانی، انتخاب برترین گروه های موسیقی اصیل ایرانی باتوجه به اصول آکادمیک، استعدادیابی و ایجاد گفتمانی در موسیقی اصیل ایرانی از جمله اهداف جشنواره محسوب می شود.

در این پـروژه علاوه بر فرهنگسرای نیاوران و دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران چند مجموعه و پلتفرم بخش خصوصی در اجرای برنامه مشارکت دارنـد. این در حالی است که بـرای برگزیدگان جوایز نقدی و برای شـرکت کنندگـان نیز جـوایزی مانند امکانـات تبلیغاتی در صــفحات مــجازی و دریافــت آمــوزش هــای تخصصی از آموزشگاه مکتب شهنازی در نظر گرفته شده است.

داریوش پیرنیاکان، سیامک جهانگیری و رضا پرویززاده اعضای هیات داوران جشنواره موسیقی «اَرت» را تشکیل می دهند که بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته آثار ۴۲ گروه شرکت کننده را بر اساس معیارهای آکادمیک بررسی و سه گروه برگزیده را معرفی کرده اند.

رپرتوار انتخابی برای شرکت در این جشنواره شامل دستگاه ماهور (پیش درآمد رکن الدین مختاری، چهارمضراب ابوالحسن صبا، رنگ علی اکبر شهنازی)، سه گاه (پیش درآمد رکن الدین مختاری، چهارمضراب حسن کسائی، رنگ علی اکبر شهنازی) و نوا (پیش درآمد علی اصغر بهاری، چهارمضراب حسن کسائی، رنگ موسی معروفی) بوده است.

اختتامیه نخستین دوره جشنواره «اَرت» که با اجرای سه گروه برگزیده «طرفه»، «هنگام» و «سپنتا» همراه است در روز یکم بهمن ماه ساعت ۲۱ در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

امین بانی هوای دوری