اخبار موسیقی ، مایکل جکسون ، اخبار موسیقی جهان ، واوموزیک

دادگاه کالیفرنیا به شکایت دو مرد علیه مایکل جکسون رسیدگی می‌کند

20 دی 1398 12:57 ق.ظ جهان

با وضع قوانین جدید از شروع سال ۲۰۲۰ میلادی که زمانِ شکایت آزار و اذیت تا 40 سالگی افزایش پیدا کرده است، دادگاه کالیفرنیا به شکایت دو مرد علیه مایکل جکسون رسیدگی می‌کند. رابسون و سیفچاک در سال 2014 طرح دعوی کردند، اما شکایات آنها پذیرفته نشد چون طبق قوانین کالیفرنیا، ادعای آزار و اذیت باید پیش از تولد 26 سالگی فرد ارائه شوند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک وید رابسون و جیمز سیفچاک که سال 2019، در مستندی تحت عنوان «ترک نورلند» شرکت کردند، ادعا می‌کنند در سنین 7 و 10 سالگی – در مدتی که در مزرعه نورلند جکسون اقامت داشته‌اند، توسط او مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

خانواده جکسون این ادعاها را رد کرده‌اند و گفته‌اند که این مستند نوعی تخریب رسانه‌ای و ترور شخصیتی است.

این خواننده، که سال 2009 درگذشت، در محاکمه‌ای که در سال 2005 برگزار شد از اتهام سوء‌استفاده از یک پسربچه 13 ساله تبرئه شد.

به گزارش ایندیپندنت، دادگاه اعلام کرد که حکم صادره به معنای تأیید ادعاها نیست اما خاطرنشان کرد در این اتهامات ادعا شده است که چندین سال کودکان به طرز ناراحت کننده‌ای توسط خواننده مذکور مورد سوء‌استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

وینس فینالدی، وکیل این دو مرد، پس از صدور این حکم گفت: «ما خوشحالیم که دادگاه، حمایت‌های ویژه‌ای را که ایالت کالیفرنیا در قانون جدید با افزایش مهلت زمانی شکایت برای قربانیان سوءاستفاده جنسی فراهم کرده، به رسمیت شناخته است. بی‌صبرانه منتظریم تا حقایق مربوط به سوء‌استفاده‌ جنسی وحشتناک از جیمز سیفچاک و وید رابسون را با هیئت منصفه در میان بگذاریم.»

هوارد ویتزمن، وکیل اموال جکسون، می‌گوید مطمئن است که هر دوی این شکایات رد خواهند شد.

او گفت: «حکم دادگاه فرجام صرفا برخی شکایات را علیه شرکت‌های مایکل جکسون احیا کرده است که به طرز مضحکی ادعا می‌کنند کارمندان مایکل به نوعی مسئول سوءاستفاده جنسی‌ای هستند که هرگز اتفاق نیفتاده است.»

شرکت اداره کننده اموال جکسون در ماه فوریه گذشته به خاطر پخش مستند «ترک نورلند» از اچ‌بی‌او، دادخواستی 100 میلیون دلاری علیه این شبکه تلویزیون کابلی ارائه کرد. در پاسخ، این شرکت از دادگاه تقاضا کرد که شکایت را رد کند. اما، دادگاه تقاضای اچ‌بی‌او برای رد پرونده را نپذیرفت و طبق گزارش‌ها، شرکت اداره کننده اموال جکسون قصد دارد این پرونده را به سمت داوری عمومی ببرد.

امین بانی هوای دوری