مهدی یراحي ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

یراحی برای قربانیان هواپیمای اوکراینی می‌خواند

18 دی 1399 10:19 ق.ظ ایران

جديدترين اثر مهدي يراحي به نام “عكس شد” به قربانيان حادثه هواپيماي اوكرايني تقديم شد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در اين ترانه، جريان زندگي در عكس ها، برعكس مي شود و ما به تصوير يكپارچه اي از دريغ از دست دادن ها مي رسيم. دركليپ اين ترانه، روايت پر از شوق خانواده اي سه نفره را مي بينيم كه در كنار دريا بادبادك هوا می‌كنند، نهال آرزوهايشان را مي كارند و روي صندلي هاي انتظار فرودگاه ، عكس مي شوند.
ارّه‌ای برقی به جان درخت هاي تناور مي افتد و تمام تصويرهاي زندگي كات مي خورد به صحنه اي از شليك به هواپيما كه توسط مردي سيگار به دست، در كمال خونسردی گرفته شده، هواپيما آتش مي گيرد صداي فندك مي آيد و مردي كه اين تصوير واقعي را گرفته، از پشت سر، دودش را در هواي سرد فوت مي كند.

تيتراژ اين كليپ ،روي تصوير اين خانواده در ماشين به آخر مي رسد .خانواده اي خوشبخت در جاده مي رانند و دختر بچه اي در صندلي عقب نشسته با تمام حس اش ،ترانه مي خواند:

“بارون بارونه زمين ها تر ميشه…”

واقعیتی كه به خصوص در كارهاي اين سال هاي مهدي يراحي ديده مي شود سواي انتخاب ترانه هاي قوي و درست ،آهنگ، تنظیم و ميكس حرفه اي و پر از خلاقیت و صدايي كه به پختگي كامل رسيده ، حرف زدن و به تصوير كشيدن مگوهايى‌ست كه قرار نيست و‌ نباید فراموش شوند.

او با ترانه هايش، مدام يادمان مي اندازد كه هيچگاه قرار نبوده و نيست كه ويروس واگير دار بي تفاوتی و نق زدن، اين شرايط خسته و مه گرفته را به سرانجام روشني برساند.

چرا كه اگر نقد نكنيم، اگر حرف حساب نزنيم، اگر به جاي حسابگري ، هزينه نكنيم، آن وقت هنر جز وسيله اي براي پركردن اوقات فراغت نيست و هنرمند اگر نخواهد از شرايط جامعه و جهانى كه در آن زندگى مى كند الهام نگیرد و ننويسد و نسازد كه عادتي جز تكرار مكررات نيست.

یراحی دو سال است که از کار در ایران ممنوع است

امین بانی هوای دوری