دنگ شو گروه سبک پاپ و راک تلفیقی

  • دنبال کنندگان13405
  • تعداد موزیک36
  • تعداد آلبوم3
  • تعداد ویدیو0
دنگ شو نام گروه موسیقی که در ایران شکل گرفت و ژانر موسیقی آن ترانه‌های فولکلور با ویرایش امروزی است.

سال ۱۳۸۳، ایدهٔ تشکیل یک گروه موسیقی با نگرش تازه به ترانه‌های ایرانی و موسیقی مردمی ایران،رضا شایا و طاها پارسا - دو برادر ایرانی را بر آن داشت که مطالعات و جستجوهای خود را در این زمینه، در کنار فعالیت‌های اصلی خود، آغاز کنند. در آن زمان رضا شایا دانشجوی رشتهٔ حقوق بود و طاها پارسا پس از به پایان رساندن درس خود در طراحی شهری به صورت حرفه‌ای مشغول ساخت فیلم و دیگر فعالیت‌های سینمایی و تلویزیونی بود. سال ۱۳۸۵، کامل تر شدن ایده‌ها منجر به انتخاب نام و ثبت رسمی دنگ شو به عنوان گروه موسیقی گردید. در سال ۱۳۸۶، آشنایی دو برادر با صمد طالقانی که تجربهٔ سال‌ها مدیریت گروه‌های موسیقی را در کارنامه خود داشت و نخستین کنسرت رسمی گروه در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار شد که با استقبال ویژه شنوندگان و مطبوعات روبرو شد. در سال ۱۳۸۷ ضبط اولین آلبوم رسمی گروه در تهران آغاز شد و هم‌زمان، دنگ شو به برگزاری اجراها، حضور در مجامع هنری و فستیوال‌ها مبادرت می‌ورزید. در سال ۱۳۸۹ اولین آلبوم رسمی گروه به نام " شیراز چل ساله " توسط کمپانی بماهنگ منتشر شد. استقبال ویژه شنوندگان از اولین آلبوم گروه دنگ شو در سرتاسر جهان و در خواست برای بر گزاری کنسرت، موجب شد دنگ شو تور دور دنیای "شیراز چل ساله " را از ابتدای سال ۱۳۹۰ آغاز کند. دنگ شو از ابتدا، با ساخت موسیقی متن فیلم، با سینما در ارتباط بوده است. تا پایان سال ۱۳۸۹، چند فیلم ایرانی و غیر ایرانی با موسیقی دنگ شو روی پرده سینماها رفته است و یا از تلویزیون پخش شده است.
آنها برای کارگردانهای بسیاری از جریان اصلی سینمای ایران موسیقی فیلم نوشته‌اند که از جمله آنها کمال تبریزی و ایرج کریمی بوده‌اند.
در سطح جهانی آنها برای فستیوال‌هایی اجرا داشته‌اند که با تحسین منتقدان همراه بوده.

آخرین اخبار و اطلاعیه های دنگ شو

ورود به آرشیو
    اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۶کنسرت مجید خراطها مجید خراطها این بار قصد دارد کنسرت خود را در سالن همایش ایرانیان برگزار کند. تاریخ برگزاری این کنسرت چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۵ و ۲۲:۰۰ می باشد. قیمت بلیت های این کنسرت طبق آخرین اخبار بدست آمده ۵۵۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰ تومان می باشد.
    آبان ۲۱ام, ۱۳۹۶کنسرت گروه دنگ شو کنسرت گروه دنگ شو در روزهای پنجشنبه ۸ آذر ۹۶ ساعت ۲۱٫۳۰ در تالار وحدت اجرا میشود. گفتنی است قیمت بلیطهای این کنسرت از ۵۵ هزار تومان الی ۱۴۰ هزار تومان میباشد
    مهر ۲۲ام, ۱۳۹۶یک خبر ویژه از دنگ شو مدیر برنامه های این گروه یک خبر ویژه از دنگ شو و خبر تولید یک آلبوم ویژه و متفاوت را داد. به گزارش صفحه اخبار موسیقی واوموزیک حمید خسروبیگی با اشاره به تازه ترین فعالیت های انجام گرفته این مجموعه توضیح داد: به تازگی تور کنسرت های کانادا گروه «دنگ شو» به پایان رسیده و

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن های من و موزیک بزودی همه جا همراه شما
سریعتر از همه بشنوید