فریبرز لاچینی اهنگساز و موسیقی دان

  • دنبال کنندگان15067
  • تعداد موزیک38
  • تعداد آلبوم5
  • تعداد ویدیو0
فریبرز لاچینی زادهٔ ۲۵ اوت ۱۹۴۹ در تهران، موسیقی‌دان، آهنگساز، نوازنده پیانو و از چهره‌های موسیقی فیلم اهل ایران است.
فریبرز لاچینی تحصیلات موسیقی خود را از سن ده سالگی در هنرستان عالی موسیقی آغاز کرد. هنگامیکه خود هنوز کودکی بیش نبود با تصنیف مجموعه ای به نام "فصلها و رنگها" و "آوازهای دیگر" فعالیت حرفه ای خود را با همکاری با کانون پرورش آغاز نمود و در بدو جوانی با خلق و تصنیف بیش از صد قطعه برای خوانندگان پاپ آن دوره، آینده خود را بعنوان آهنگساز رقم زد. وی کار حرفه‌ای را با نوشتن موسیقی برای کودکان با خلق اثر به‌یادماندنی آواز فصل‌ها و رنگ‌ها در سن ۱۸ سالگی شروع کرد.آرم برنامه کودک تلویزیون ایران برای بیش از بیست سال، از آثار وی بود.

آخرین اخبار و اطلاعیه های فریبرز لاچینی

ورود به آرشیو
    فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۶اجرای زنده موسیقی بر روی انیمیشن‌های ایرانی در فرانسه نمایش مجموعه ۶۱ دقیقه‌ای «کوه جواهر» شامل سه انیمیشن کوتاهِ «کوه جواهر» و «سپید بالان» هر دو به کارگردانی عبدا… علیمراد و «حکایت شیرین» به کارگردانی محمدرضا عابدی روز ۲۶ اسفند سال ۱۳۹۵ در کشور فرانسه و در بخش مدارس سال ۲۰۱۷ و سینما وُکس (Vox) این کشور با استقبال مخاطبان روبرو شد.    
    فروردین ۲۶ام, ۱۳۹۶فریفته زرق و برق خارج نشویم فریبرز لاچینی بدون شک یکی از بزرگ‌ترین آهنگ‌سازان تاریخ موسیقی ایران است. آلبوم‌های «پاییز طلایی»، «مرثیه» و «بوی دیروز» ساخته او برای چند نسل لبریز از آرامش است.             با این آهنگ‌ساز گفت‌وگویی انجام دادیم که در آن لاچینی می‌گوید زندگی در ایران با وجود همه مشکلاتش عالی است. او

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید