کامیار

کامیار

اشتراک با دوستان
21469 دنبال‌کننده

کامیار احمدزاده، معروف به کامیار (متولد ۷ آذر ۱۳۵۷ در تهران)، خوانندهٔ‌ ایرانی است.
وی در سال ۱۳۵۹هنگامی که دو ساله بود همراه با خانواده اش به کشور فرانسه و به شهر پاریس مهاجرت کرد و در آنجا بزرگ شد.
اصلیت وی کرد مهابادی است.
در آنجا به مدت ۸ سال به مدرسهٔ هنرستان موسیقی رفت و پیانو را به عنوان ساز اصلی خود می‌نواخت.
در طول این زمان، کامیار روی مخلوط کردن موسیقی سنتی خاورمیانه و آر اند بی متمرکز شده بود.
قبل از حرفه‌ای شدن در موسیقی، کامیار برای مطالعهٔ انگلیسی به دانشگاه Sorbonne Nouvelle در پاریس حضور پیدا می‌کرد.
در سن ۱۸ سالگی، کامیار متوجه شور و شوق خود برای خوانندگی و به سبک‌های آر اند بی، موسیقی سول و فانک تحت تأثیر از استیو واندر شد.
اما راه به تحقق رسیدن رویایش و تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه‌ای آسان نبود، مانند بسیاری از اجراهای اولیه اش که در خیابان‌ها و ایستگاه‌های مترو آغاز شد، در کنار بهترین دوست و شریکش حکیم راچک (Hakim Rachek) آغاز کرد.
در سال ۱۳۸۲، کامیار پاریس را ترک کرد و به لس آنجلس به منظور دنبال کردن حرفهٔ موسیقی خود در صنعت موسیقی فارسی رفت و به موفقیتی به عنوان خواننده ی جدید گروه محبوب فارسی بلک کتس دست یافت.
او با این گروه آلبوم فریاد گربه سیاه را به بازار عرضه با سبک منحصر به فردش آر اند بی فارسی و توانایی‌هایش به خوانندگی به بیش از ۷ زبان، کامیار به حس و شور یک شبه در جامعه فارسی تبدیل شد.
او با قطعه جون خودت به اوج شهرت با بلک کتس رسید.او به مدت 3سال در گروه بلک کتس فعالیت کرد و بعد سه سال از این گروه جدا شد.
بعد از جدایی از بلک کتس، تا به امروز، او در انگلستان، کانادا، اروپا، آسیا، و آمریکا در سالنی مانند تئاتر کداک، جهانی گیبسون آمفی تئاتر، نوکیا تئاتر و کاخ سزار در لاس وگاس تورهای کنسرت داشته‌است.

+ مشاهده بیش‌تر