ملک‌ محمد مسعودی

ملک‌ محمد مسعودی

اشتراک با دوستان
6465 دنبال‌کننده

ملک‌محمد مسعودی (زادهٔ بهمن ۱۳۳۱ )، معروف به ملک مسعودی ، یک خواننده موسیقی سنتی و بختیاری (فولکلور) اهل بروجن است.
تحصیلات عالی را تا کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی بهداشت ادامه داد.
در سال ۱۳۵۴ به استخدام آموزش و پرورش درآمد و مدت ۲۰ سال معلم هنرستان موسیقی بود.
از استادان ایشان می‌توان به استاد تاج اصفهانی و استاد مهرتاش نام برد.
کار موسیقی حرفه‌ای را با آلبوم از یاد رفته از ساخته‌های عبدالحسین برازنده شروع کرد و کاست «مندیر» را با آهنگسازی گُلمی» با آهنگسازی کیانی نژاد و سپس اثر «گل بابونه» که روایتی از موسیقی خوزی شوشتر و دزفول بود با صدای او منتشر گردید.
از دیگر آثارش می‌توان به «سوز دل» با آهنگسازی استاد سیروس ساغری بر اساس ملودی‌های بختیاری، صورتگر چین با آهنگسازی استاد ناصر فرهنگفر , شورگل بر اساس ملودی‌های بویراحمدی، از یاد رفته، پیر مغان، سفر آفتاب و خیال خوبان اشاره کرد.
وی آلبوم‌های «دژپارت» و «دیندا» را خوانده‌است که صدای پسرش امیر مجاهد مسعودی نیز در «دژپارت» صدای پدر را همراهی می‌کند. فعالیت‌های وی به صورت ۱۴ کاست در آرشیو موسیقی ملی موجود است.
هم‌اکنون ایشان در اصفهان زندگی می‌کنند و فعالیت‌های هنری خود را ادامه می‌دهند. در سال ۱۳۹۴ توانست مدرک دکترای افتخاری خود را از دست وزیر ارشاد وقت دکتر جنتی اخذ کند، در سال ۶۸ دچار بیماری سرطان حنجره شد و از آن پس فعالیت‌های هنری ایشان کم رنگ شد. وی آلبوم دیگری به نام مندنی را نیز که بر گرفته از موسیقی‌های ضبط شده قدیمی خود ایشان بوده را مجدد از طریق استودیو چکاوک زنده رود روانه بازار کرده.

+ مشاهده بیش‌تر
تازه‌ترین اثر ملک‌ محمد مسعودی آواز شوشتری
تازه‌ترین آهنگ‌ها

تازه‌ترین آهنگ‌ها

مشاهده همه
تازه‌ترین آلبوم‌ها

تازه‌ترین آلبوم‌ها

مشاهده همه